Jak přidat odběrné místo

Je to jednoduché, klikni nahoře vpravo na “ PŘIDAT ODBĚRNÉ MÍSTO” a následně vyplň formulář. Dále vyber kraj, zadej adresu, e-mail, telefon, stav zásob a nezapomeň popsat způsob předání! Je to velmi důležité kvůli bezpečnosti.  Doporučejem, zadat rozdílný způsob pro předání a pro vyzvednutí. Nejbezpečnější formou, jak si věci předat, nebo naopak vyzvednout, je nechat věci v uzavřeném obalu, přede dvěřmi. Nedostanete se tak zbytečně do přímého kontaktu s druhou osobou. 


Bezpečnost odběrných míst

Žádáme všechny, aby se snažili co nejvíce omezit styk s okolím. Nepředávejte si věci přímo, vždy se je snažte předávat přes zavřené dveře nebo obdobným způsobem. Použivejte prosím roušky, ochranné rukavice a nejlépe vždy vše hned dezinfikujte.

  Pokud máš odběrné místo v Praze, dezinfekci rádi poskytneme. Pokud ne, uděláme vše, co je v našich silách abychom ji zajistili a posléze doručili.  


Co dělat s darovanou rouškou

ROUŠKU SI NIKDY NENASAZUJ HNED! 
Převzaté roušky VŽDY vyvař ve vodě (alespoň 15-20min.), poté nechej vychladnout a ještě vlhké přežehli. 


Důležité upozornění pro všechny: 

Prosíme NEVKLÁDEJTE roušky do mikrovlnné trouby k jejich sterilizaci. Hrozí nebezpečí požáru.  Pokud tak přesto chcete, z jakýchkoliv důvodů, učinit. Ujistěte se, že rouška neobsahuje kov, ani zbytky kovu a od mikrovlnné trouby se nevzdalujte. Děkujeme.


Co dělat s darovanou dezinfekcí

Pokud je to jen trochu možné, dones si prosím svojí vlastní PŘEVAŘENOU a uzavíratelnou nádobu (např. lékařské nádoby, menší lahvičky apod.)   Z kapacitních důvodů zatím dáváme dezinfekci jednotlivcům pouze k osobní potřebě, tj. 50ml. Noste si tedy prosím menší nádoby.


UPOZORNĚNÍ

Jedná li se o “domácí dezinfekci”, vždy ji nejprve vyzkoušej na malé části kůže a chvíli počkej! Pokud bude pokožka podrážděná, a nebo dojde k alergické reakci, v žádném případě ji dále neopouživej! Dezinfekci, která ti nevyhovuje, můžeš NEZNEHODNOCENOU, odnést zpět na odběrné místo!


Nebuďte hamižní

Ber si vždy jen tolik, kolik opravdu potřebuješ, ať zbyde i na ostatní! I tímto se chráníš. Děkujeme, že to respektujete.


Bezpečnost

Omezte, prosím, co nejvíce mezilidský kontakt. 
Nejezděte MHD přes půl města pro potřebné věci. 
Najděte nejbližší odběrné místo a zeptejte se tam, kontaktujte je.
Ústa i nos si chraňte alespoň šálou, na ruce si nasaďte rukavice.